ładowanie

Pluginy / wtyczki

Plugin autokorekty iKorektora to lekka wtyczka dla stron internetowych, która umożliwia łatwe dodanie opcji sprawdzania błędów pisowni i autokorekty tekstu do formularzy we własnym serwisie.

Jak to działa?

Działanie pluginu polega na wyświetlaniu niewielkiego przycisku autokorekty wewnątrz dowolnego, aktywnego pola tekstowego na stronie. Kliknięcie przycisku rozpoczyna proces sprawdzania pisowni oraz korekty wprowadzonego tekstu pod kątem rozmaitych błędów językowych. Gdy proces się zakończy, wyświetlone zostaje okno z tekstem po autokorekcie, zawierającym kolorowe oznaczenia poprawionych słów i ewentualnych sugestii. Użytkownik może wówczas sprawdzić i zaakceptować proponowany tekst, bądź go odrzucić.

Przetestuj wtyczkę w formularzu

Formularz testowy

Dlaczego warto?

Plugin autokorekty na Twojej stronie:

Instalacja

Aby zainstalować plugin na swojej stronie, wystarczy dodać do jej kodu źródłowego gotowy kod JavaScript widoczny poniżej oraz zgłosić nazwę strony (domeny) do aktywacji po stronie aplikacji. Dla systemu WordPress przygotowana została dedykowana wtyczka, która automatycznie dodaje odpowiedni kod oraz zawiera panel ustawień ułatwiający zarządzanie sposobem działania pluginu na stronie.

Opcje wyglądu i sposobu działania wtyczki

Przycisk autokorekty
Wielkość:
Lokalizacja w polu tekstowym:
Kolor:
Wyświetlanie także w jednoliniowych polach tekstowych:
Autokorekta
Dzielenie tekstu na akapity – liczba zdań na akapit: 0 – bez rozdzielania na akapity
Ukrywanie wulgaryzmów – liczba gwiazdek w słowie: 0 – bez ukrywania, 6 – zakryte zawsze całe słowo.
Ignorowanie wyrazów poprzedzonych znakiem „\”: Umożliwia wyłączanie z korekty pojedynczych słów. Ukośnik jest usuwany z tekstu wynikowego.
Pozostałe
Wyświetlanie tła „w jedną linię” w oknie z tekstem po korekcie:
Wyświetlanie propozycji sprawdzenia tekstu przy wysyłaniu formularza: Jeśli użytkownik nie wykona żadnej korekty podczas wypełniania formularza, w momencie jego wysłania zostanie wyświetlone okno dialogowe z zapytaniem o chęć sprawdzenia błędów w tekście. Jeśli użytkownik wybierze „Anuluj”, formularz zostanie wysłany zgodnie z zamierzeniem, natomiast wybierając „OK” rozpocznie się proces sprawdzenia tekstu dla pierwszego wieloliniowego pola tekstowego z formularza (jeśli takowe istnieje i jest wypełnione – w przeciwnym razie funkcja nie zadziała). Opcja może zadziałać tylko raz w aktualnej sesji na podstronie, a więc nie zakłóca dalszych prób wysłania formularza.
Aktywacja wtyczki na każdej podstronie: Domyślnie plugin aktywuje się tylko na podstronach zawierających statyczne pola tekstowe (zdefiniowane wcześniej w kodzie HTML). Jeśli w Twoim serwisie występują podstrony bez takich elementów, a formularze tworzone są na nich dynamicznie poprzez JavaScript, i chcesz, by wtyczka działała także w nich, zaznacz tę opcję.
Ochrona integralności plików (SRI): Zaznacz, jeśli potrzebujesz zaawansowanej ochrony związanej z dołączaniem zewnętrznych plików. Włączona opcja uniemożliwia automatyczne aktualizacje pluginu na stronie.

Kod do umieszczenia na stronie

<script>
  const iKorektorConf = Object.freeze({
    btn: {
      type: "small",
      location: "bottom",
      color: "#093",
      inputs: true
    },
    corr: {
      parags: 0,
      profanity: 0,
      gateway: true
    },
    txtbg: true,
    prompt: false,
    always: false,
    version: "3.0.1",
    csshash: "sha384-Aq3BXHEeGaS9eA8m+1VoQkUAGEg1bAQakY30e3eUA1Lm9cK89j9yOG+hykI8TUn4"
  });
</script>
<script type="module" 
  src="https://cdn.jsdelivr.net/gh/ikorektor/plugin@3.0.1/script.min.js"
  integrity="sha384-qWlxxBTREzCfdhiHpJwv9jT1K7YpqPBq2m8/TOqpqG+/ZuIxVh5A9AQKfpW1q/rA"
  crossorigin="anonymous"></script>
Poszczególne opcje możesz od razu przetestować w formularzu testowym.
Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub sugestie odnośnie działania pluginu, potrzebujesz pomocy w instalacji – napisz.

Uwagi techniczne