Pluginy/wtyczki

Plugin autokorekty iKorektora to lekka wtyczka dla stron internetowych, która umożliwia łatwe dodanie opcji autokorekty tekstu do formularzy we własnym serwisie.

Jak to działa?

Działanie pluginu polega na wyświetlaniu niewielkiego przycisku autokorekty wewnątrz dowolnego, aktywnego pola tekstowego na stronie. Za jego pomocą użytkownik może w prosty i szybki sposób sprawdzić wprowadzony tekst pod kątem rozmaitych błędów językowych.

Gdy proces autokorekty się zakończy, obok pola z oryginalnym tekstem wyświetlone zostaje okno z tekstem poprawionym, zawierającym kolorowe oznaczenia poprawionych słów i ew. sugestii korekty. Użytkownik może wówczas sprawdzić i zaakceptować autokorektę, bądź ją odrzucić. Akceptacja powoduje zamianę oryginalnej treści w polu tekstowym na poprawioną przez plugin.

Przetestuj wtyczkę w formularzu

Dlaczego warto?

Plugin autokorekty na Twojej stronie:
 • ułatwi użytkownikom dodawanie treści pozbawionych podstawowych błędów językowych, co podniesie komfort czytelników (w tym moderatorów), a tym samym wpłynie pozytywnie na odbiór i wizerunek serwisu,
 • będzie stanowił czynnik przewagi konkurencyjnej dla tradycyjnych forów i stron internetowych, które doświadczają odpływu użytkowników na rzecz portali społecznościowych, na których poziom językowy jest bardzo często niski,
 • nie jest inwazyjny – nie utrudnia wprowadzania tekstu i nie ingeruje w treść bez wiedzy i inicjatywy użytkownika,
 • nie obciąża znacząco serwisu (niewielki rozmiar wtyczki, proces autokorekty wykonywany przez serwer iKorektora),
 • działa odpowiednio także na urządzeniach mobilnych.

Formularz testowy

Instalacja

Aby zainstalować plugin na swojej stronie, wystarczy dodać do jej kodu źródłowego gotowy kod JavaScript dostępny poniżej oraz zgłosić nazwę strony (domeny) do aktywacji po stronie aplikacji. Dla systemu WordPress przygotowana została dedykowana wtyczka, która automatycznie dodaje odpowiedni kod oraz zawiera panel ustawień ułatwiający zarządzanie sposobem działania pluginu na stronie.

Ustawienia

Rodzaj przycisku autokorekty:
Lokalizacja przycisku w polu tekstowym:
Kolor przycisku:
Wyświetlanie przycisku w jednoliniowych polach tekstowych:
Wyświetlanie tła „w jedną linię” w oknie z tekstem poprawionym:
Wyświetlanie okna dialogowego z propozycją wykonania autokorekty:
Dzielenie tekstu na akapity – liczba zdań na akapit:
Ukrywanie wulgaryzmów – liczba gwiazdek w słowie:
Ignorowanie wyrazów poprzedzonych znakiem „\”:
Ochrona integralności plików (SRI):
Zmiany poszczególnych ustawień są od razu widoczne w formularzu testowym.

Kod do umieszczenia na stronie

<script>
  const iKorektorConf = Object.freeze({
    type: "small",
    location: "bottom",
    color: "#093",
    inputs: true,
    txtbg: true,
    prompt: false,
    parags: 0,
    profanity: 0,
    gateway: true,
    version: "2.2.4",
    csshash: "sha384-rJWcUEGo8L1AkoejsYsgNUdWcOykdVyZFwvKfsTHEPjx+vtcfpdslVM52olVVk3G"
  });
</script>
<script defer 
  src="https://cdn.jsdelivr.net/gh/ikorektor/plugin@2.2.4/ikorektor.min.js"
  integrity="sha384-3PhJ7FIeat9xyMn+KEJnbkpGatscAaX+UKLkWPcV5rpkvxjYhodojUNZ74BkqOyV"
  crossorigin="anonymous"></script>
Kod najlepiej umieścić w dolnej części strony, bezpośrednio przed znacznikiem </body>. Jeśli masz jakiekolwiek pytania, sugestie, uwagi odnośnie działania pluginu, potrzebujesz pomocy w instalacji – napisz.

Limity użycia

Użycie pluginu na stronie jest limitowane następująco: Gdy limit użycia pluginu dla strony zostanie przekroczony lub użytkownik osiągnie swój dzienny limit, przy próbie wykonania korekty zostanie wyświetlony stosowny komunikat z informacją o możliwości poprawienia tekstu na stronie iKorektor.pl (kliknięcie w link automatycznie przenosi wprowadzony tekst do serwisu).

Jeśli potrzebujesz większych limitów, daj znać w zgłoszeniu strony do aktywacji – zostaną zwiększone w zależności od potrzeb na miesięczny okres testowy.

Uwagi techniczne

Staramy się, by reklamy na naszej stronie nie były uciążliwe. Dzięki nim możliwe jest utrzymanie darmowej funkcjonalności iKorektora. Rozważ proszę dodanie naszej strony do wyjątków programu blokującego reklamy. Zobacz jak to zrobić.

fb