Dodatki do przeglądarek

Oficjalne dodatki do przeglądarek iKorektora umożliwiają autokorektę tekstu bezpośrednio na dowolnej stronie internetowej, zarówno w polach tekstowych, jak i w treści witryny.

Instalacja

Firefox: https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/ikorektor/
Chrome: https://chrome.google.com/webstore/detail/ikorektor/kmmefoagengbhadldokpjbkppebklema
Opera: instalacja powinna być możliwa z Chrome Web Store (link powyżej).

Opis działania

Aby sprawdzić/poprawić tekst w polu tekstowym, kliknij zieloną ikonkę iKorektora, która pojawi się w prawym górnym rogu pola w momencie rozpoczęcia wpisywania. Jeśli chcesz poprawić tylko część tekstu, najpierw zaznacz wybrany fragment.

Poprawiony tekst wraz z zaznaczonymi na kolorowo zmianami/podpowiedziami pojawi się w osobnym okienku iKorektora. Możesz wówczas wprowadzić jeszcze własne zmiany/poprawki i klikając „Zamień” zamienić oryginalny tekst w polu tekstowym na poprawiony.

Aby poprawić tekst bezpośrednio w treści witryny, po prostu zaznacz wybrany tekst. W okolicy zaznaczenia, z prawej strony powinien pojawić się zielony przycisk. Kliknij go i ciesz się czytaniem tekstu pozbawionego podstawowych błędów.

Jeśli zauważysz błąd w działaniu, masz pomysł na usprawnienie dodatku lub masz jakiekolwiek pytania, napisz.

Ustawienia

Możesz kontrolować, czy zamiana oryginalnego tekstu na poprawiony ma następować automatycznie, czy za Twoją akceptacją. W tym celu przejdź do ustawień dodatku (kliknij „ustawienia” w oknie iKorektora z poprawionym tekstem lub kliknij ikonę dodatku na górnym pasku przeglądarki).
Domyślnie, teksty tworzone samodzielnie w polach tekstowych wymagają akceptacji, natomiast teksty w treści strony są zamieniane automatycznie.

W ustawieniach możesz dodatkowo określić, czy iKorektor ma dzielić długie „ściany tekstu” na akapity ułatwiając tym samym czytanie, a także włączyć ukrywanie słów wulgarnych. Uzyskasz również informacje o użyciu dodatku oraz jego limitach, jak i wprowadzisz kod aktywacyjny iKorektorPro.

Polityka prywatności

Podobnie jak w przypadku użycia narzędzia na stronie głównej serwisu, iKorektor nie gromadzi Twoich tekstów przesyłanych do korekty. Nie są także przesyłane informacje o odwiedzanych stronach, ani z których pochodzi tekst do korekty. Więcej o polityce prywatności w regulaminie.

fb