Dodatki do przeglądarek

Oficjalne dodatki do przeglądarek iKorektora umożliwiają dokonywanie autokorekty tekstu bezpośrednio na dowolnej stronie internetowej, zarówno w polach tekstowych, jak i w treści witryny.

Instalacja

Firefox: https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/ikorektor/
Chrome: https://chrome.google.com/webstore/detail/ikorektor/kmmefoagengbhadldokpjbkppebklema
Opera: instalacja powinna być możliwa z Chrome Web Store (link powyżej).

Zrzuty ekranu

Opis działania

Działanie dodatków polega na wyświetlaniu niewielkiego przycisku autokorekty wewnątrz aktywnego (klikniętego) pola tekstowego, a także obok zaznaczonego tekstu na stronie. Domyślnie przycisk jest nieaktywny i nie pojawia się. Aby go aktywować, kliknij prawym przyciskiem myszy w dowolnym miejscu otwartej strony i wybierz „Aktywuj przycisk iKorektora” z menu kontekstowego (zrzut ekranu nr 1). Od tego momentu przycisk autokorekty będzie się pojawiał w standardowy sposób, czyli poprzez kliknięcie pola tekstowego lub zaznaczenie tekstu na stronie. Jeśli przycisk został aktywowany wewnątrz pola z tekstem lub z istniejącym zaznaczeniem tekstu na stronie, proces autokorekty rozpocznie się automatycznie.

Po aktywacji przycisku, aby sprawdzić / poprawić tekst w aktywnym polu tekstowym, kliknij przycisk autokorekty w prawym rogu tego pola. Poprawiony tekst z zaznaczonymi na kolorowo poprawkami i sugestiami pojawi się w nowym oknie (zrzut ekranu nr 2). Możesz wówczas wprowadzić jeszcze własne zmiany / poprawki i klikając „Akceptuj i zamień” zamienić oryginalny tekst w polu tekstowym na poprawiony. Aby cofnąć zamianę, wciśnij kombinację klawiszy Ctrl+Z.

Aby poprawić tekst bezpośrednio w treści strony, po prostu zaznacz wybrany tekst. Obok zaznaczenia, z prawej strony powinien pojawić się przycisk autokorekty. Wystarczy go kliknąć i postępować tak samo, jak w przypadku pól tekstowych.

Ustawienia

Dzięki ustawieniom możesz dostosować wygląd i sposób działania dodatku do swoich preferencji (zrzut ekranu nr 3). Aby wejść do ustawień, kliknij zieloną ikonę dodatku na górnym pasku przeglądarki lub kliknij „Ustawienia” w dolnej części okna z tekstem poprawionym. Zaletą pierwszego sposobu jest natychmiastowe wprowadzanie zmian na aktualnie otwartej karcie z aktywnym przyciskiem autokorekty.

Polityka prywatności

Podobnie jak w przypadku użycia narzędzia na stronie głównej serwisu, iKorektor nie gromadzi Twoich tekstów przesyłanych do korekty. Nie są także przesyłane informacje o odwiedzanych stronach, ani z których pochodzi tekst do korekty. Więcej o polityce prywatności w regulaminie.

Jeśli zauważysz błąd w działaniu, masz pomysł na usprawnienie dodatku lub masz jakiekolwiek pytania, napisz.

Staramy się, by reklamy na naszej stronie nie były uciążliwe. Dzięki nim możliwe jest utrzymanie darmowej funkcjonalności iKorektora. Rozważ proszę dodanie naszej strony do wyjątków programu blokującego reklamy. Zobacz jak to zrobić.

fb