Informacje

iKorektor to internetowe narzędzie, które sprawdza tekst w języku polskim pod kątem błędów językowych i automatycznie poprawia ewidentne błędy ortograficzne, interpunkcyjne, typograficzne, literówki, uzupełnia polskie znaki diakrytyczne itp.
Z iKorektora można korzystać za pomocą następujących narzędzi:

Kolorowe oznaczenia w poprawionym tekście

Menu oznaczeń

Menu oznaczenia widoczne jest po najechaniu kursorem na dane, oznaczone kolorem słowo (lub tapnięciu na urządzeniu mobilnym). Może zawierać dodatkowe komentarze, a także następujące opcje:

Wskazówki

  1. Możesz wyłączać z korekty pojedyncze słowa, wpisując znak „\” (ukośnik wsteczny) bezpośrednio przed danym wyrazem. W procesie autokorekty słowo zostanie zignorowane, a ukośnik usunięty. Opcję można wyłączyć w ustawieniach korekty.
  2. Aby poprawić tylko część wprowadzonego tekstu, najpierw zaznacz wybrany fragment. Opcja może być pomocna w przypadku wprowadzenia zbyt długiego tekstu do pojedynczej korekty.
  3. Aby cofnąć zamianę oryginalnego tekstu w polu tekstowym na tekst poprawiony, użyj kombinacji klawiszy Ctrl+Z (dotyczy pluginów dla stron i dodatków do przeglądarek).

Błędy korekty

Błędy w tekście

Jeśli proces korekty przebiegł prawidłowo, lecz w poprawionym tekście wystąpił błąd (czy to z powodu niewłaściwej korekty, czy też niewykrycia przez narzędzie oczywistego błędu), możesz to zgłosić, używając opcji „Zgłoś błąd korekty”. Pomagasz w ten sposób w ulepszaniu narzędzia – dzięki!

Problemy z wykonaniem korekty

Jeśli nie udało się wykonać korekty (niejednoznaczny komunikat „Coś poszło nie tak...”), przyczyny mogą być następujące:

Limity użycia

Standardowe limity użycia narzędzia dla użytkownika: Powyższe limity mogą ulegać zmianom, a także różnić się w zależności od danego narzędzia iKorektora. Zwiększenie / zniesienie limitów umożliwiają pakiety iKorektorPro.

Polityka prywatności

iKorektor nie gromadzi tekstów przesyłanych do korekty. Więcej o polityce prywatności znajdziesz w regulaminie.

Staramy się, by reklamy na naszej stronie nie były uciążliwe. Dzięki nim możliwe jest utrzymanie darmowej funkcjonalności iKorektora. Rozważ proszę dodanie naszej strony do wyjątków programu blokującego reklamy. Zobacz jak to zrobić.

fb