ładowanie

Nowe opcje w panelu korekty

iKorektor nieustannie się rozwija. Oprócz ulepszanego na bieżąco mechanizmu autokorekty pracujemy także nad usprawnianiem narzędzi sprawdzania pisowni. W tym wpisie krótko przedstawimy ostatnie zmiany, jakie wprowadziliśmy w panelu korekty na stronie głównej serwisu. ⬇️

Wklejanie tekstu

Zaczniemy od funkcji, która pojawiła się już jakiś czas temu. Chcąc ułatwić sprawdzanie treści z zewnętrznych źródeł, dodaliśmy przycisk, dzięki któremu jednym kliknięciem wkleimy tekst do panelu i uruchomimy sprawdzanie pisowni. Użycie opcji po raz pierwszy wymaga zezwolenia na dostęp do skopiowanych danych, z czego korzystamy wyłącznie w omawianym przypadku. Funkcja dostępna jest tylko dla przeglądarek opartych o silnik Chromium (Google Chrome, Opera, Microsoft Edge).

Przywracanie tekstu

W ostatnim czasie coraz częściej otrzymywaliśmy zapytania o możliwość odzyskania utraconego tekstu. Niestety nie byliśmy w stanie pomóc, gdyż dbamy o prywatność użytkowników i nie gromadzimy Waszych treści. Wychodząc jednak naprzeciw problemowi, wdrożyliśmy automatyczny zapis ostatnio sprawdzonego / tworzonego tekstu w pamięci przeglądarki użytkownika, a także przycisk umożliwiający jego łatwe przywrócenie do panelu w razie potrzeby. Tekst jest zapisywany na bieżąco w trakcie pisania, a także po wykonaniu autokorekty.

(Nie)dodawanie brakującej kropki

Domyślnie iKorektor traktuje znak nowego wiersza jako koniec zdania, dlatego umieszcza w tym miejscu znak interpunkcyjny (najczęściej kropkę), jeśli go brakuje. Nie zawsze jednak jest to konieczne, np. gdy sprawdzany jest utwór poetycki. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, dodaliśmy opcję w ustawieniach, dzięki której można łatwo wyłączyć dodawanie kropek.

Ustawienia panelu

Nie zapomnieliśmy również o opcjach dotyczących wyglądu i działania samego panelu. Od teraz zależnie od preferencji można wyłączyć wyświetlanie domyślnego tła w linie, a także zwiększyć interlinię (odstęp między wierszami tekstu) dla lepszej czytelności. Pojawiła się także opcja umożliwiająca zmianę trybu edycji oznaczonych słów w tekście poprawionym, jako że część użytkowników zgłaszała problemy w tym zakresie. Wszystkie ustawienia można zapamiętać w przeglądarce osobną opcją (wcześniej zapis możliwy był jedynie dla kodu aktywującego iKorektor Pro).

Mamy nadzieję, że nowe opcje oraz nieco odświeżony wygląd panelu przypadły Wam do gustu. Dziękujemy za Wasze uwagi i sugestie, i jak zawsze prosimy o więcej. Tymczasem zabieramy się do dalszych prac, a Wam życzymy przyjemnego korzystania z narzędzi i owocnych sprawdzeń. ????

Udostępnij:
fb twitter linkedin
Zapisz się do newslettera, by być na bieżąco z nowościami w projekcie iKorektor, poradami i ciekawostkami językowymi, promocjami.
Sprawdź pisownię online « Blog