ładowanie

Nowa wersja dodatku do przeglądarki

Rozszerzenie do przeglądarki iKorektora to wtyczka, która działa bezpośrednio na stronach internetowych, sprawdzając pisownię w polach tekstowych. W tym miesiącu narzędzie obchodzi już pięć lat istnienia i przez ten czas pomogło w sprawdzeniu i poprawie tysięcy tekstów. Z tej okazji postanowiliśmy udostępnić od dawna planowaną aktualizację. W nowej wersji staraliśmy się uwzględnić przede wszystkim uwagi użytkowników, które przekazywane były w ankietach dotyczących narzędzia.

Wersja 1.0

Nowa wersja została opatrzona numerem 1.0, jest to więc wersja docelowa, na której będzie bazować dalszy rozwój. Wiemy, że sporą bolączką dla użytkowników była konieczność samodzielnego wywoływania korekty. W dzisiejszym szybkim tempie życia online każda chwila się liczy, dlatego najnowsza wersja dodatku sprawdza tekst automatycznie w trakcie pisania, tradycyjnie po uprzedniej jednorazowej aktywacji na danej stronie. Mamy nadzieję, że ta zmiana wpłynie pozytywnie na Twoje doświadczenia w pracy z narzędziem. Poniżej lista pozostałych zmian:

  • rezygnacja z wyświetlania przycisku autokorekty na rzecz samego okna korekty,
  • dodanie obsługi opcji zaawansowanych, takich jak korekta AI i sugestie poprawy stylu,
  • zmiany wizualne, uproszczenie panelu ustawień,
  • zwiększenie darmowych limitów liczby korekt i własnych reguł autokorekty.

Zaktualizowaliśmy także stronę opisującą dodatek, wyjaśniając przede wszystkim znaczenie konieczności samodzielnej aktywacji dodatku na stronach, na których chcemy sprawdzać tekst. Zapraszamy serdecznie do korzystania z narzędzia, a także zgłaszania swoich uwag, jeśli takowe się pojawią.

Udostępnij:
fb twitter linkedin
Zapisz się do newslettera, by być na bieżąco z nowościami w projekcie iKorektor, poradami i ciekawostkami językowymi, promocjami.
Sprawdź pisownię online « Blog