ładowanie

Kolejne zmiany w dodatku do przeglądarki

W ostatnim czasie intensywnie pracowaliśmy nad dalszym usprawnianiem działania rozszerzenia do przeglądarki Google Chrome, zwłaszcza w kwestii zamiany oryginalnej treści w polach tekstowych, która to funkcjonalność nie działała poprawnie na niektórych popularnych stronach. Użytkownicy dodatku mogli kilkukrotnie doświadczyć konieczności akceptacji nowych uprawnień, często nadgorliwych (np. wymóg dostępu do danych w schowku, z czego narzędzie korzystało wyłącznie w momencie zamiany tekstu, w celu usprawnienia tego procesu).

Najnowsza wersja dodatku (v. 0.99.7, 06.12.2021) nie wymaga do podstawowego działania żadnych dodatkowych uprawnień, poza oczywiście umożliwieniem łączenia się narzędzia z naszym serwisem (uprawnienie „Odczytywanie i modyfikowanie Twoich danych na api.ikorektor.pl i ikorektor.pl”). Pragniemy podkreślić i przypomnieć, że domyślnie rozszerzenie działa jedynie w „trybie czuwania”, tj. uruchamia się wyłącznie poprzez samodzielną aktywację. Oznacza to, że nie ma samoistnie dostępu do Twoich danych na stronach, które odwiedzasz na co dzień. Zdajemy sobie sprawę, że nie jest to najwygodniejszy sposób działania, jednakże prywatność użytkowników jest dla nas najważniejsza. Mamy nadzieję, że niedawno dodana obsługa skrótów klawiszowych nieco ułatwiła korzystanie z narzędzia. Zapraszamy także do zapoznania się z odświeżonym opisem działania dodatku oraz oczywiście do swobodnego korzystania, a także zgłaszania uwag i sugestii.

Udostępnij:
fb twitter linkedin
Zapisz się do newslettera, by być na bieżąco z nowościami w projekcie iKorektor, poradami i ciekawostkami językowymi, promocjami.
Sprawdź pisownię online « Blog